• Štítky blogu
Blog
Povinná výbava motocyklu Povinná výbava motocyklu
Tak, jako existuje povinná výbava pro automobily, je rovněž nutná výbava i pro motocykly. Víc aktuálních informací od 13.9.2021 najdete v našem článku... číst celé
Čistírna CLEANGREEN Čistírna CLEANGREEN
Chcete si nechat profesionálně vyčistit kombinézu, kožené moto kalhoty, nebo třeba textilní motorkářskou bundu? Máme pro vás tip na čistírnu CLEANGREE... číst celé
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
14.06.2019 Spolupráce
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
Nabízíme možnost spolupráce formou franchisingu. Minimální investice, žádná konkurence, pohodová práce. číst celé
Zobrazit všechny články


 

Jak vybrat helmu

Vhodnou helmu na motorku si vybírejte podle toho, jaký styl jízdy vám vyhovuje a jaký máte typ motorky.

Helmy na motorku

 

Integrální helmu si pořiďte pro rychlý styl jízdy na výkonné motorce. Vyklápěcí helma je ideální pro motorkáře, kteří se na svých cestách rádi občas zastaví, a nechce se jim přitom helma vždy sundávat. Otevřená helma je srdcovka pro milovníky chopperů a skútrů. Motokrosová a enduro helma se hodí takřka výhradně pro fyzicky náročnou jízdu v terénu.

Velikost helmy si vyberete tak, že si nejlépe krejčovským metrem změříte obvod hlavy přes čelo. Podle daných centimetrů pak přejdete na vhodnou velikost dle tabulky (Velikosti helmy).

Helma by vám měla sedět jak ulitá – nikde by vás neměla nepříjemně tlačit a měli byste se v ní cítit pohodlně i po delší době. Se zapnutým řemínkem musí helma sedět tak, že ji nelze ani přes velkou snahu z hlavy sundat. Řemínek samozřejmě nesmí tlačit na krku.

 

Helma

 

Po usazení helmy na hlavu musíte mít pocit, že vás plně obepíná. Ideálně by měla být nová helma na první pocit spíše menší, protože se polstrování uvnitř vymačká. Při skousnutí byste se měli lehce kousnout do tváří. V žádném případě však nesmí být cítit bolest v oblasti spánků, nebo nesmíte cítit na čele tlak hrany průzoru helmy. V takovém případě je helma malá. 

Pokud se vám nová helma dobře nasazuje a je velmi pohodlná, bude s největší pravděpodobností za jízdy hlučná a nestabilní. Dobrou pomůckou při zkoušení helmy je pevně helmu uchopit a zahýbat v ní hlavou nahoru, dolů a do stran. Pokud následuje helma hlavu ve směru pohybu bez vůle, velikost je správná. Nebojte se ponechat si helmu několik minut na hlavě, jenom tak zjistíte, zda v ní vydržíte i při delší jízdě.

Při výběru helmy je dobré myslet i na barevné provedení. Výraznější vzhled helmy bude na silnici lépe vidět a zvýšíte tak svoji bezpečnost.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se nás zeptat, přijďte se poradit, nebo nám napište. Rádi vám poradíme.

Přejeme vám mnoho šťastných kilometrů.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli