• Štítky blogu
Blog
Povinná výbava motocyklu Povinná výbava motocyklu
Tak, jako existuje povinná výbava pro automobily, je rovněž nutná výbava i pro motocykly. Víc aktuálních informací od 13.9.2021 najdete v našem článku... číst celé
Čistírna CLEANGREEN Čistírna CLEANGREEN
Chcete si nechat profesionálně vyčistit kombinézu, kožené moto kalhoty, nebo třeba textilní motorkářskou bundu? Máme pro vás tip na čistírnu CLEANGREE... číst celé
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
14.06.2019 Spolupráce
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
Nabízíme možnost spolupráce formou franchisingu. Minimální investice, žádná konkurence, pohodová práce. číst celé
Zobrazit všechny články


 

Textil nebo kůže?

Věčná otázka, na kterou snad neexistuje jednoznačná odpověď. 

Všechno se odvíjí od toho, na jakou motorku, k jakému stylu jízdy a na jak četné použití má oblečení sloužit.

Kůže je tradiční, bezpečný a velmi oblíbený materiál pro motorkářskou výstroj a pro někoho pouze jediná volba. Je to silný materiál, který chrání před větrem a díky odolnosti vůči tření, je dokonalou volbou pro motorkářské oblečení. Díky upjatému střihu kůže také dobře fixuje chrániče na svém místě.

Nedostatkem koženého oblečení je omezená možnost tepelné regulace. Kůže se vyznačuje lepšími oděruvzdornými vlastnosti a tak při pádu ve vysokých rychlostech v tomto směru poskytuje větší ochranu. Snadno se v ní ale v parných měsících zpotíte a je těžší.

 Kožené motorkářské oblečení

 

Textil je lepší volbou pro lehké, praktické a voděodolné oblečení. Dnešní moderní materiály vás ochrání před rozmary počasí a nechají vaše tělo dýchat. To je důležité pro fyzickou a psychickou pohodu při jízdě. Na poli pasivní ochrany textilního oblečení došlo v posledních několika letech k ohromnému pokroku.
Textilní oblečení má řadu výhod. Je lehčí, příjemnější na tělo a mělo by i déle vydržet. Lépe propouští tělesnou vlhkost. Dražší oblečení má tzv. klimamembránu, která nepropouští vlhkost z okolí. Rovněž mívá odnímatelnou tepelnou vložku. Textilní oblečení je na tom v odolnosti proti rozmarům počasí o poznání lépe.

Snad každý výrobce má vyvinutý vlastní systém nepromokavých a prodyšných membrán, jejichž kombinováním se dají pokrýt skoro všechna roční období. Textil ve srovnání s kůží také o něco méně váží, což při výběru zohlední hlavně ten, kdo se v motooděvu chystá pobývat delší čas.

Textilní motorkářské oblečení


V neposlední řadě jde ale také o to, v čem se kdo dobře cítí. Konečné rozhodnutí záleží jen na vás...

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se nás zeptat, přijďte se poradit, nebo nám napište. Rádi vám poradíme.

Přejeme vám mnoho šťastných kilometrů.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli