• Štítky blogu
Blog
Povinná výbava motocyklu Povinná výbava motocyklu
Tak, jako existuje povinná výbava pro automobily, je rovněž nutná výbava i pro motocykly. Víc aktuálních informací od 13.9.2021 najdete v našem článku... číst celé
Čistírna CLEANGREEN Čistírna CLEANGREEN
Chcete si nechat profesionálně vyčistit kombinézu, kožené moto kalhoty, nebo třeba textilní motorkářskou bundu? Máme pro vás tip na čistírnu CLEANGREE... číst celé
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
14.06.2019 Spolupráce
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
Nabízíme možnost spolupráce formou franchisingu. Minimální investice, žádná konkurence, pohodová práce. číst celé
Zobrazit všechny články


 

Materiály

 

Coolmax ®

Polyesterová tkanina, která udržuje chladivý pocit díky kontrole teploty a odvádění vlhkosti od těla. Coolmax ® je lehký, prodyšný materiál příjemný na omak, snadno se udržuje a rychle schne. Používá se na interiéry helem, podšívky oblečení a v technickém spodním prádle.

 

Cordura ®

Vysoce kvalitní polyamidová tkanina z dutých vláken DuPont. Je příjemná na omak a má vzhled přírodní tkaniny. Cordura je velmi pevná a odolná tkanina z texturovaných polyamidových vláken, které se vyznačují obrovskou pevností a odolností vůči otěru a jiným mechanickým rizikům poškození. Vhodná struktura vláken a sofistikovaná metoda tkaní má za následek skutečnost, že výrobky z Cordury jsou několikrát odolnější ve srovnání s tradičním nylonem. 

 

Dynatec ®

Vysoce oděru odolná textilie z materiálu Schoeller®. Překonává tradiční Corduru a je snadno udržovatelná.

 

GORE-TEX ®

Membrána GORE-TEX ® obsahuje více než 1,4 miliardy mikroskopických pórů na centimetr čtvereční.
Tyto póry jsou 20 000 krát menší než kapka vody, ale 700 krát větší než molekula vodní páry. Proto membrána GORE-TEX ® nepropustí vlhkost z vnějšího prostředí, ale přitom účinně odvádí tělesnou vlhkost (vodní páru) ven.

Pro potřeby specifických požadavků a nejrůznějších aplikací bylo vyvinuto více různých membrán a technologií GORE-TEX ®, které mají odlišné vlastnosti. 

Všechno námi nabízené zboží s membránou GORE-TEX najdete zde.

 

HIPORA ®

Polyuretanová nebo polyesterová membrána určená k vytvoření ochranné bariéry proti vodě, větru a chladu, vlhkost však může unikat pryč. Švy jsou svařeny speciální páskou, aby žádná voda nemohla proniknout zvenčí. Speciální materiály a přísně kontrolované výrobní postupy zaručují, že klimatická membrána zůstává extrémně trvanlivá a flexibilní.

 

Kevlar ®

Aramidové vlákno od firmy DuPont kombinující vysokou pevnost s nízkou hmotností. Vysoká pevnost, odolnost proti nárazu a vysokým teplotám vznikajícím v důsledku tření o asfalt zajišťuje, že Kevlar ® je ideálním materiálem pro zvýšenou ochranu partií vystavených prodření při pádu jako jsou dlaně, ramena, lokty, kolena a zadek.

Všechno námi nabízené zboží s kevlarem najdete zde.

 

Hovězí kůže

Nejpoužívanější materiál na oblečení pro motorkáře. I když obvykle není tak praktická a pohodlná jako textil, kůže stále vede co do odolnosti proti oděru, a při správné péči je i extrémně trvanlivá. Kožené oblečení volte co možná nejtěsnější, aby pevně drželo chrániče na místě. Používáním se oblečení z hovězí kůže vytvaruje podle těla.

 

Klokaní kůže

Klokaní kůže je vynikajícím materiálem na bezpečné a odolné oblečení. Klokaní kůže je mnohem odolnější proti oděru než hovězí kůže stejné tloušťky. To proto, že na rozdíl od krávy se klokan potí jen svým jazykem a ocasem, a proto jeho kůže nemá žádné póry. Oblečení z klokaní kůže je lehčí, klokaní kůže použitá na vnitřní straně rukavic navíc dává více citu v úchopu. Zatímco hovězí kůže vlivem vlhkosti a zejména působením potu a přímého slunce tvrdne a křehne, klokaní kůže s uzavřeným povrchem a vláknitou strukturou nemá k těmto nedostatkům sklon. Struktura vláken hovězí kůže se v náročných podmínkách uvolňuje, klokaní kůže však zůstává stále pevná.
Zvláštním procesem barvení je klokaní kůže dokonale stálobarevná, speciálním postupem zpracování a sušení získává odolnost proti vlhkosti, takže je během používání méně náchylná ke ztrátě tvaru a stárnutí.

 

Scotchlite ™

Pokročilá technická tkanina od inovátorů 3M, která obsahuje množství mikroskopických skleněných kuliček odrážejících maximální množství světla. Tím se výrazně zvyšuje viditelnost oblečení v noci a pasivní bezpečnost. V noci jsou motorkáři, kteří nosí oblečení opatřené reflexními panely Scotchlite ™, viditelní až z šestkrát větší vzdálenosti (až 180 m), než jezdci v oblečení bez reflexních panelů.

Všechno námi nabízené zboží s reflexními prvky najdete zde.

 

HUMAX ®

Polyuretanová nebo polyesterová membrána určená k vytvoření ochranné bariéry proti vodě, větru a chladu, vlhkost však může unikat pryč. Švy jsou podlepené speciální zatavovací páskou, aby žádná voda nemohla proniknout zvenčí. Vybrané materiály a přísně kontrolované výrobní postupy zaručují, že klimatická membrána zůstává extrémně trvanlivá a flexibilní po dlouhou dobu.

 

Keprotec ®

Další „kosmický“ materiál od firmy Schoeller ®. Aramidová vazba je pětkrát pevnější než ocel a díky tomu nabízí vynikající odolnost proti oděru. Keprotec ®je ideální materiál pro vyztužení vysoce rizikových oblastí oblečení. Pružná varianta materiálu Keprotec ™ se využívá i na strečové panely, takže pro pohodlí a svobodu pohybu již není třeba obětovat bezpečnost.

Všechno námi nabízené zboží s materiálem Keprotec najdete zde.

 

Nylon

Roztrženíodolná a trvanlivá tkanina z nekonečného polyamidového vlákna. Často je opatřena vodoodpudivou úpravou a speciální impregnací pro odpuzování nečistot. Nylon je základem pro většinu textilních oděvů. Je to lehká a pevná látka, mimořádně vhodná pro nepromokavé oblečení do deště.

 

Outlast ®

Hi-tech materiál původně vyvinutý k ochraně astronautů před extrémními výkyvy teplot. Miliony vzduchových mikrokapslí absorbují teplo při námaze, nebo při zvýšené vnější teplotě, čímž tělo ochlazují. A když teplota klesne a vy se potřebujete zahřát, absorbovaná energie se opět uvolní.

 

Polyamid

Syntetické nenasákavé vlákno, které absorbuje jen velice málo vlhkosti a je extrémně odolné proti oděru a roztržení. Proto je ideální v místech, kde je vyžadována ochrana před povětrnostními vlivy, vysoká odolnost a dlouhodobá životnost.

 

Reissa ®

REISSA® membrána je lehký, odolný, voděvzdorný a větruvzdorný vnější materiál s klimatickou membránou. REISSA® se kombinuje s různými látkami. Volně se vkládá mezi podšívku a vnější vrstvu, nebo se s vnější vrstvou s laminuje. 

Všechno námi nabízené zboží s materiálem REISSA najdete zde.

 

SuperFabric ®

Směs 32% polyesteru a 68% epoxidové pryskyřice vytvářející superpevný materiál, který nabízí vysokou flexibilitu a extrémně vysokou odolnost proti oděru a roztržení. 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli