Blog
Povinná výbava motocyklu Povinná výbava motocyklu
Tak, jako existuje povinná výbava pro automobily, je rovněž nutná výbava i pro motocykly. Víc aktuálních informací od 13.9.2021 najdete v našem článku... číst celé
Čistírna CLEANGREEN Čistírna CLEANGREEN
Chcete si nechat profesionálně vyčistit kombinézu, kožené moto kalhoty, nebo třeba textilní motorkářskou bundu? Máme pro vás tip na čistírnu CLEANGREE... číst celé
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
14.06.2019 Spolupráce
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
Nabízíme možnost spolupráce formou franchisingu. Minimální investice, žádná konkurence, pohodová práce. číst celé
Zobrazit všechny články


 

Velikosti

Protože je v našem obchodě spousta zboží různých značek, dobře víme, že každý výrobce označuje velikosti trochu jiným způsobem. Zkrátka bohužel není eLko jako eLko :-). Obecné značení velikostí písmeny XS až XXXXL, které uvádíme u zboží je proto pouze orientační.

Abyste poznali nejlépe, jak vám bude oblečení sedět, uvádíme u zboží přesné rozměry, které si sami měříme.

 

VŠE PRO VÁS MĚŘÍME

Rozměry najdete vždy přímo u každé bundy, kombinézy, kalhot a bot.

Měření bund 

Celkovou délku bundy měříme od nejvyššího bodu u krku až po konec. 

Šířku přes hrudník měříme od jednoho podpaží k druhému.

Šířku v pase měříme v nejužším místě bundy.

 

Měření kalhot

Celkovou délku kalhot měříme od nejvyššího bodu v pase až po konec nohavice.

Šířku v pase měříme v nejvyšším bodě v pase od kraje ke kraji.

 

VRÁCENÍ ZBOŽÍ

Pokud vám cokoliv, co si u nás v eshopu koupíte nebude sedět, nebo vyhovovat, můžete nám bez problémů zboží vrátit. Není potřeba vyplňovat žádné formuláře, stačí jen poslat zpět. Víc informací.

Při nákupu přes náš e-shop, nabízíme 14-ti denní záruku na vrácení zboží bez udání důvodu.

Hned jak se nám zboží vrátí, obratem vám pošleme peníze na váš účet.

 

JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST HELMY

Výběr správné velikosti helmy je velice důležitý. Lidé mívají tendenci volit novou helmu spíše větší, protože se jim zdá na hlavě pohodlnější, ale při nárazu velká helma chrání výrazně méně. Základní představu o velikosti helmy, jakou potřebujete, získáte změřením obvodu hlavy krejčovským metrem, zhruba 1,5 cm nad obočím a kousek nad ušima, a podle tabulek níže pak zjistíte příslušnou velikost helmy. Před nákupem ale stejně doporučujeme si helmu vyzkoušet.

Při zkoušení si helmu nasaďte (pokud jezdíte v kukle, tak i s kuklou), helmu zapněte a nějakou dobu v ní vydržte. Helmu mějte na hlavě pokud možno co nejdéle, po čase se lépe ukáže, zda vás helma někde netlačí. 

Výběr helmy


Správně zvolená helma vám musí na hlavě sedět pevně, ale pohodlně, a nesmí vás nikde tlačit. Novou helmu volte spíš těsnější, protože každá nová helma se používáním po čase vymačká zhruba o půl čísla. 
Zkuste, jak v helmě vidíte v „zalehnuté“ poloze, ověřte si periferní vidění, zjistěte, zda se dokážete podívat přes rameno a zda helma neomezuje pohyby hlavy a krku. Zakmitejte hlavou doprava a doleva, dozadu a dopředu - helma nesmí být volná a při upnutém podbradním řemínku nesmí jít stáhnout přes hlavu zezadu dopředu. Zafixujte si helmu rukama a zkuste v ní otočit hlavu. Pokud je hlava v helmě volná, zkuste menší velikost. Naopak pokud vás helma tlačí, například na spáncích, je malá. 

Ověřte si také, že vás do krku netlačí rychlospona řemínku a že ovládací prvky helmy (otevírání plexi, ovládání sluneční clony, ovládání větracích otvorů a podobně), je možné ovládat i v rukavicích.

 

 

 

 

Jedna z možností jak si můžete sami změřit délku nohy, je umístit chodidlo na list papíru a nakreslit dvě čáry tak, jak je uvedeno na obrázku. Vzdálenost mezi těmito liniemi, to je délka vašeho chodidla.

Další možností je namísto měření nohy, změřit vaši vložku do bot, které vám dobře sedí. U každých bot na našem eshopu uvádíme délku vložky, můžete tak porovnat, jak vám budou boty sedět.

 

Ke zjištění vhodné velikosti rukavic si prosím změřte obvod vaší dominantní ruky kolem mírně vyklenutých záprstních kloubů v cm pomocí krejčovského metru, jak je ukázáno na obrázku. Změřená hodnota obvodu ruky udává velikost ruky.

TOPlistVelikosti ruky a rukavic